Kancelaria Prawna Bernard Łukomski - O nas


Historia

Kancelaria Radcy Prawnego Bernarda Łukomskiego (“Kancelaria”) została założona w Warszawie w roku 2003. Począwszy od tego czasu, Kancelaria prowadziła wiele projektów oraz transakcji zarówno dla klientów krajowych, jak i zagranicznych.

Misja

Misję Kancelarii stanowi świadczenie usług o jak najwyższej jakości, w szczególności w zakresie skomplikowanych oraz poddawanych nieustannym zmianom regulacji podatkowych. Realizując misję, Kancelaria jest w stanie zapewnić swoim klientom nie tylko bezpieczne, ale przede wszystkim, podatkowo efektywne rozwiązania.

Zespół

Zespół prawników Kancelarii składa się z doświadczonych radców prawnych oraz doradców podatkowych. Nasi prawnicy zdobywali praktyczne doświadczenie w międzynarodowych kancelariach prawnych i firmach doradczych takich, jak KPMG, Hunton & Williams, White & Case oraz Dewey & LeBoeuf (dawniej Dewey Ballantine) oraz w międzynarodowych instytucjach finansowych i bankach.Kancelaria prowadzi doradztwo na rzecz swoich klientów w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku od osób prawnych, podatku VAT, akcyzy, podatku od czynności cywilnoprawnych, opłat skarbowych, podatku od nieruchomości, składek na ubezpieczenia społeczne oraz prawa karnego skarbowego. Kancelaria reprezentuje także klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi wszystkich instancji oraz sądami administracyjnymi, w tym NSA (Naczelnym Sądem Administracyjnym).

Kancelaria posiada również szerokie doświadczenia w zakresie transakcji transgranicznych, w tym, w szczególności w obszarze międzynarodowego planowania podatkowego oraz umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Więcej informacji »Prawnicy Kancelarii reprezentują klientów w szerokim spectrum spraw sądowych, w tym, spraw z zakresu prawa pracy, prawa autorskiego i praw pokrewnych, prawa własności przemysłowej, spraw gospodarczych oraz spraw związanych z naruszeniem dóbr osobistych. Nasi prawnicy prowadzą również sprawy związane z terminowymi operacjami finansowymi, w tym transakcjami pochodnymi (opcje).

 

 • Bernard Łukomski

  Prestiżowe raporty World Tax oraz PLC Which Lawyer? rekomendowały Bernarda Łukomskiego jako jednego z najlepszych specjalistów z dziedziny podatków.

  Więcej informacji »

Doświadczenie Kancelarii w obszarze prawa spółek oraz spraw korporacyjnych obejmuje:

 • przygotowanie oraz opiniowanie projektów umów spółek;
 • prowadzenie due diligence;
 • przygotowanie projektów oraz opiniowanie umów nabycia udziałów/akcji;
 • pełną obsługę prawną spółek prawa handlowego;
 • przygotowanie struktury oraz przygotowanie transakcji MBO oraz LBO;
 • doradztwo w zakresie prywatyzacji oraz komercjalizacji.

Więcej informacji »